Wiele emocji przy stołach z UKS ROKICIE

25 marca 2023 r. w Pierzchowie odbył się pierwszy z cyklu turniejów tenisa stołowego o Puchar Starosty Powiatu. Na zaproszenie organizatorów turnieju (UKS Rokicie Szczytniki)  do Pierzchowa przyjechało 40 uczestników z terenu całej Małopolski. Zawody rozgrywano w kategorii szkół podstawowych z podziałem na klasy i płeć.

W kategorii młodszej (klasy I-IV) zgłosiło się łącznie 12 dziewcząt i 12 chłopców, którzy najpierw grali w grupach, a następnie rozgrywali mecze o poszczególne miejsca. Emocji nie brakowało, gdyż w turnieju wzięło udział wielu dobrych zawodników na co dzień trenujących w klubach sportowych. Z bardzo dobrej strony pokazali się mieszkańcy gminy Gdów zajmując czołowe lokaty. Zwycięstwo przypadło Patrykowi Śledziewskiemu z Czyżowa, przed Maksymilianem Książkiem z Wadowic i Jakubem Głuchem z Gdowa. Wśród dziewcząt zwyciężyła Milena Mężyk z Nowego Sącza, przed Barbarą Florek z Tymbarku i Emilią Kozdrój z Czchowa.

Jeszcze więcej emocji dostarczyły zmagania chłopców i dziewcząt starszych. Łącznie w turnieju wzięło udział 16 osób. Na szczególne uznanie zasługuje Natalia Skowrońska ze Skawiny, która grała razem z chłopcami i w swojej grupie zajęła I miejsce!!! Nie dziwi zatem fakt, że w turnieju dziewcząt starszych zwyciężyła bardzo pewnie. Wśród chłopców starszych najlepszy okazał się Jarosław Ubik z Młynnego, przed Kacprem Cholewą z Wieliczki i Maciejem Syktusem z Kamienicy.

Najlepsze trójki otrzymały drobne nagrody rzeczowe, a zwycięzcy każdej z kategorii dodatkowo puchary.

Po zakończeniu turnieju dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych rozegrano turniej open, w którym wzięło udział 28 osób. Po kilkugodzinnych zmaganiach zwycięsko z rywalizacji wyszedł pan Andrzej Dżwig z Myślenic, przed Jarosławem Ubikiem z Młynnego i Jerzym Morawcem z Dobrej.

Organizatorzy dziękują Powiatowi Wielickiemu za wsparcie finansowe turnieju i już zapraszają na kolejny turniej, który odbędzie się 29.04.2023 r.

Zdjęcia: