WIELICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI MISTRZEM POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW!!!

27 listopada 2022 odbyły się w Hali Sportowej w Katowicach 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin z udziałem 213 zawodników z 78 klubów w tym 4 zawodników z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai którzy po rewelacyjnych startach wywalczyli 3 medale i zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski w kategorii młodzieżowców (u21).

Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata, senpai Martyna Kubik (1.dan) potwierdziła swoją wyjątkową klasę i po trzech walkach wygranych przed czasem została mistrzynią Polski młodzieżowców w kategorii kumite.
Najlepsza wielicka zawodniczka kata oraz instruktorka grup najmłodszych senpai Sandra Maśnica (1.dan) po wyjątkowym wykonaniu układu zdobyła vicemistrzostwo Polski.
W kategorii juniorskiej świetnie zaprezentował się Jakub Szczurek (2.kyu) zdobywając brązowy medal w kumite.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli: Wiceprezydent Katowic, Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK i Sędzia główny Andrzej Drewniak, Prezes Śląskiego Związku Karate Edward Urbańczyk i członek zarządu PZK Eugeniusz Dadzibug.
Sędzią technicznym był shihan Andrzej Manecki (5.dan), który koordynował pracę 36 sędziów w tym reprezentanta Wieliczki – shihan Roberta Kopciowskiego (6.dan) który jako prezes honorowy klubu odebrał puchar za drużynowe mistrzostwo Polski.

Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy TKKF Czarni Katowice, kierowany przez sensei Dariusza Łyczk

——————-

Krzysztof R. Kopciowski
Prezes Zarządu WKKK