Wielicki Klub Kyokushinkai w Berlinie

18 marca 2017 odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy KWU w Berlinie z udziałem ponad 500 zawodników z 24 krajów. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy dokonał Sekretarz KWF Andrzej Drewniak, który podkreślił aktualność motta mistrzostw TIME TO BE UNITED oraz podziękował wszystkim liderom  zjednoczonego Kyokushin dzięki, ktorym europejskie i światowe imprezy Kyokushin wyznaczają nowe standardy wielkości i jakości organizacyjnej imprez Kyokushin w Europie i na świecie. Głos zabierali także  Sekretarz  KWU Sergey Suvorov oraz Dyrektor KWU Ramil Gobbasov. Polskę reprezentowali zawodnicy z różnych organizacji w tym 3 zawodników z Wieliczki: Dawid Ślęczka, Martyna Kubik, Klaudia Słonka. Dobre walki stoczyli Martyna Kubik, oraz Dawid Ślęczka zajmując ostatecznie miejsca 5-8 co jak na ta rangę zwodów jest wynikiem bardzo dobrym. Należy wspomnieć w tym miejscu mistrzostwa Europy KWU są najbardziej prestiżowym turniejem dla karate pełnokontaktowego gromadzącego najlepszych zawodników (najczęściej są to medaliści mistrzostw Europy swoich macierzystych federacji. Wspomniani tu wyżej zawodnicy to aktualni mistrzowie Europy KWF 2016). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a poziom niektórych walk nie odbiegał od pojedynków seniorów.

Trenerem reprezentacji Polski KWF pełnił shihan Rober Wajgelt. Sekundantem naszych zawodników z Wieliczki był jeden z trenerów WKKK Konrad Kopciowski.

Sędzią głównym mistrzostw był shihan Ramil Gobbasov z Rosji. W roli sędziów prowadzących walki na macie, sędziowali shihan Robert Kopciowski i Sensei Jarosław Preis.

W niedziele zgodnie z programem uczestnicy zwiedzali Berlin a wieczorem uczestniczyli w Sayonara. Organizatorem była Niemiecka Organizacja Kyokushinkai Kan kierowana przez sensei Alexei Demanova.