Wieliczanie na podium Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Świnoujściu

24-25 września 2021 odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin w Świnoujściu z udziałem zawodników walczących w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13) z udziałem ponad 300 uczestników z 18 europejskich krajów. Większość uczestników była zakwaterowana w 5 gwiazdkowym Hotelu Organizacyjnym Radisson Blu na brzegu morza.

Oficjalnego otwarcia ME dokonali: Prezydent EKF Antonio Pinero (9.dan), Sekratarz Generalny EKF Andrzej Drewniak (9.dan), Prezes PZK Maciej Sokołowski (5.dan), Wice Prezydent Miasta Świnoujście, oraz Prezydent przyległego Miasta Ahlbeck w Niemczech. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, medyczne zabezpieczenie realizował dr n. med. Krzysztof Mawlichanów (2.dan). Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę (4.dan).

Następne 35. Mistrzostwa Europy planowane są na Ukrainie w maju 2022.
Wielicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 zawodników : Martyna Kubik (1.kyu), Sandra Maśnica (1.kyu), Janusz Zięcina (2.dan), Rafał Tracz (4.kyu) oraz Jakub Szczurek (3.kyu) oraz 3 sędziów.Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze lecz dwoje z ww. uczestników zajęło miejsca na podium : Martyna Kubik zajęła 2 miejsce w kategorii kumite kobiet U21 gdzie uległa w wyrównanym finale tylko zawodniczce z Białorusi a Janusz Zięcina 3 miejsce w kumite senior masters open natomiast Sandra Maśnica zajęła 6 miejsce w bardzo dobrze obsadzonej konkurencji kata kobiet. Już za 2 miesiące w listopadzie na krakowskiej Tauron Arenie odbędą się Mistrzostwa Świata w których w skład reprezentacji Polski wejdą wieliccy zawodnicy. Trzymajcie kciuki! Osu!