Wiosenne potyczki tenisowe

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. w Pierzchowie odbył się kolejny turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty. Na zawody dotarło ponad 30 uczestników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach. Przybyli oni z terenu całej Małopolski (Wadowice, Tarnów, Skrzyszów, Limanowa, Nowy Sącz, Kraków), aby zmierzyć się przy tenisowych stołach.  Emocji było sporo zwłaszcza w kategoriach klas I-IV, gdzie grali najmłodsi uczestnicy. Turniej rozgrywano systemem grupowym, dlatego każdy z uczestników miał do rozegrania po kilka spotkań.

Najlepsi w turnieju okazali się mieszkańcy powiatu wielickiego, którzy wygrali we wszystkich kategoriach. W turnieju dzieci młodszych (klasy I-IV) zwyciężyli: Aleksandra Niemiec ze Świątnik Dolnych i Patryk Śledziewski z Czyżowa. W turnieju dla dzieci starszych (z klas V-VIII) zwyciężyli: Weronika Jakubczyk z Brzezia i Artur Stachel z Pierzchowa.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Po zakończeniu gier przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do stołów podeszli dorośli. Po wielogodzinnych zmaganiach wyłoniono najlepszych, wśród których również nie zabrakło przedstawicieli powiatu wielickiego. Najlepszym zawodnikiem okazał się pan Damian Dąbrowski z Krakowa, który po zaciętej walce pokonał Jana Syktusa z Limanowej.

„Turnieje organizowane przez nas cieszą się niezmiennie dużą popularnością, stąd tak liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych. Niestety nie możemy przyjąć wszystkich chętnych (zbyt mała sala) i dlatego ograniczamy liczbę uczestników. Świadczy to nie tylko o dużej popularności tenisa stołowego, ale również o wzorowej organizacji turniejów. Każdy chętny może nie tylko pograć, ale również miło spędzić czas. Wszyscy wyjeżdżają bardzo zadowoleni. Kolejny turniej planowany jest na 28 V. Serdecznie zapraszamy” – podsumował turniej prezes UKS Rokicie – pan Wojciech Biernat.