Wyjazd do Bielska-Białej osób z niepełnosprawnościami

Poznajemy nowe obszary naszego kraju, tym razem podczas realizowanego projektu- „Pogórze Śląskie- wyjazd turystyczno-integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, wolontariuszy” odwiedziliśmy Bielsko-Białą i wjechaliśmy na Szyndzielnię.

Projekt został  dofinansowany ze środków Powiatu Wielickiego i Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia.  Na przygodę zabraliśmy 35 osób- w Bielsku-Białej ruszyliśmy z przewodnikiem śladami postaci animowanych, które zostały stworzone w Wytwórni Filmów Animowanych  w Bielsku. Znaleźliśmy nie tylko Reksia, a także Pampaliniego łowcę zwierząt, Bolka i Lolka oraz Smoka Wawelskiego z Bartolinim Bartłomiejem herbu Zielona Pietruszka-  tak chętnie i często oglądani bohaterowie bajek na ekranach naszych telewizorów. Piękna pogoda umożliwiła nam dokładne  zwiedzanie miasta, poznania jego bogatej historii oraz rozwoju gospodarczego- miasto MAŁEGO FIATA, przemysłu tkackiego, miasto kultury i sztuki. Na zakończenie dnia czekał nas jeszcze wyjazd kolejką linową na Szyndzielnię z której mogliśmy podziwiać całą panoramę miasta i piękne widoki.

Tego typu wyjazdy są dla nas bardzo ważne i tym bardziej dziękujemy za otrzymane dofinansowanie- Polska staje się dla nas w ten sposób miejscem bez granic,  z dostępem dla każdego, a także pozwalająca zacieśnić kontakty pomiędzy samymi uczestnikami projektu jak i z opiekunami osób z niepełnosprawnościami.

Wypatrujemy kolejnego miasta, regionu by wspólnie go eksplorować.

Autor i foto. Ewelina Makowiecka-Sieńko