WYSTAWA MAŁGORZATY ROHOWSKIEJ – „CAŁA JA”

8 października 2021 r. o godz. 18:00, Wielicka Mediateka, Pl. M. Skulimowskiego 3.

Kilka słów od artystki:
– – – –
To moja pierwsza wystawa indywidualna. Zatytułowałam ją „Cała ja”, bo to rzeczywiście jestem cała ja. I nie, nie tylko w autoportretach. Malując, przekazuję swoje emocje, swoje marzenia, wizje, a czasem lęki. To mój dialog ze światem i z samą sobą.
Pokazuję dziś Państwu czterdzieści prac, które powstały w latach 2019 – 2021. Moja twórczość nieustannie ewoluuje, stosuję też różne techniki – maluję farbami akrylowymi, czasem temperą, gwaszem, ale uwielbiam też rysować kredkami i pastelami, a często łączę te techniki.
Zaczęłam swoją przygodę z malarstwem kilkanaście lat temu, jestem samoukiem. Warsztat pomaga artyście wyrazić to, co chciałby przekazać światu. Będąc zatem świadomą swoich ograniczeń, zdecydowałam się pokazać światu to, co mi w duszy gra. I wiecie co? Świat odpowiedział pozytywnie!
Jestem szczęśliwa, kiedy ludzie zamawiają u mnie portrety, kwiaty, moje malowane historie i kiedy wieszają je u siebie w domach. Niedawno zadano mi pytanie, czy łatwo rozstaję się ze swoimi pracami. Moja odpowiedź brzmiała: „Tak!”
Chcę się dzielić moimi emocjami, doświadczeniem, moim własnym widzeniem świata. Życie to ciągła zmiana i przepływ, niech więc energia moich prac płynie i daje innym radość, a może i chwile zadumy.
Zapraszam Was więc do spotkania z moimi pracami, może i do Was któraś z nich przemówi tak mocno, że zapragniecie mieć ją u siebie w domu?…
– – – –
Małgorzata Rohowska