Wystawa żywych zwierząt egzotycznych w Kokotowie

W dniu 11-12-2022 w Świetlicy Środowiskowej w Kokotowie odbyła się wystawa Żywych Zwierząt Egzotycznych zorganizowana przez Wielickie Centrum Kultury, Sołtysa Kokotowa,  oraz Radę Sołecką przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Przyjaciół Kokotowa, których członkinie przygotowały przepyszne ciasta, świąteczne pierniki i ozdoby choinkowe.
Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej ponad 600 osób. Prelekcja miały formę grup zamkniętych. Pomyślano również o osobach z niepełnosprawnościami, którzy  uczestniczyli:
– Pensjonariusze ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Tomaszkowic,
– Stowarzyszenie Młodzieży Niepełnosprawnej z Wieliczki,
– Pensjonariusze L’Arche Śledziejowice,
przy wsparciu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kokotowie przy OSP Kokotów.

Prelekcję prowadziła Pani Monika Furtek „Wild Girls”, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o „swojej rodzinie”, czyli swoich zwierzakach. Zwierzęta te uratowała od śmierci, wiele z nich było bardzo chorych i zaniedbanych a pod jej opieką odzyskało siły.

Prelekcję wysłuchali z zaciekawieniem zarówno najmłodsi jak i dorośli. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie a sponsorom za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu. 
Przewodniczący Rady Sołeckiej Kokotów
Warchoł Mariusz
zdjęcia:
https://photos.google.com/share/AF1QipPucqjTAvfv0jUqJVw97Zg7k8BZ9WW7jjICSHZcX-P_wfTc8fPwTyctaUED1FCkmQ?key=aldZSXlTSFlBMGc3Y3lxSGN2VG9yTzFxTHJXLVR3