Za nami kolejna edycja Siatkarskiego Dnia Dziecka – Certus Cup 2017!

W dniach 03-04 czerwca 2017 r. odbył się Wojewódzki turniej w mini siatkówce dziewcząt z okazji Dnia Dziecka który na dobre wpisał się w harmonogram sportowych imprez Wieliczki. Kolejna już edycja pokazała, że siatkówka dla naszych zawodniczek to jeden z najlepszych sposobów na świętowanie i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Ponownie okazało się, że sportowe działania mają rewelacyjny wydźwięk nie tylko sportowy, lecz także społeczny i wychowawczy. Wszystko to za sprawą integracyjnego udziału w zmaganiach dziewcząt uczęszczających na zajęcia sportowe Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego z terenu Powiatu Wielickiego, dzięki czemu dziewczęta z różnych grup sportowych miały okazję sprawdzić i skonfrontować swoje umiejętności, a także poznać wiele ciekawych osób. Oczywiście w zawodach wzięły udział także inne zaprzyjaźnione kluby z województwa, a nawet spoza Małopolski. Podczas tegorocznej edycji mieliśmy okazję gościć: Nowy Sącz, Nowy Targ, Kazimierzę Wielką, Kraków, Staniątki, Łazany, Winiary i oczywiście wielickie siatkarki.  Tak jak co roku głównym celem imprezy była dobra zabawa z naciskiem na „siatkówkę”. Warto jednak wspomnieć, że młode sportsmenki miały okazję spojrzeć na świat nieco szerzej niż tylko przez perspektywę boiska. Wszystko to za sprawą akcji charytatywnej – zbiórki pieniędzy na leczenie chorego na miopatię Mateusza. Podczas dwudniowych zmagań udało się zebrać ponad 2000 zł! Przy wspominaniu tej imprezy nie można pominąć przyjaciół klubu, dzięki którym wszystko się odbyło. Tak jak w latach poprzednich mogliśmy liczyć na wsparcie Powiatu Wielickiego, a także zaprzyjaźnionych firm: Certus, Quadrum oraz Freyus Logistik. Hojne wsparcie naszych partnerów pozwoliło ufundować pamiątkowe koszulki dla wszystkich zawodniczek oraz liczne nagrody w turnieju i konkursach sportowych. Warto również wspomnieć, że słodką niespodziankę – orzeźwiające i bardzo smaczne lody, dla zawodniczek, trenerów i kibiców zapewniła Restauracja Via Farina z Niepołomic.

W Siatkarskim Dniu Dziecka – Certus Cup 2017, rywalizowano w dwóch kategoriach. W sobotę rywalizowano „dwójkami” (rocznik 2006 i młodsze), z kolei w niedzielę w zmaganiach brały udział starsze siatkarki, które walczyły w kategorii „trójek”. Nie sposób opisać zaciętość w grze, wielką wolę walki i wysoki poziomu spotkań. Świadczyć o tym z pewnością mogły ogromne emocje towarzyszące większości meczów, które udzielały się nie tylko zawodniczkom, lecz także licznie zgromadzonym rodzicom.

Koniec końców udało się wyłonić wielkich zwycięzców… i tych mniejszych. Nikt podczas całego turnieju nie mógł czuć się przegranym, ponieważ gorycz porażki szybko znikała dzięki licznym upominkom i nagrodom. Organizatorem turnieju był Klub MKS MOS Wieliczka, Rodzice oraz Trenerzy MKS MOS Wieliczka.

Klasyfikacja końcowa „dwójki”:

1. MKS MOS Wieliczka I (Magdalena Pieczko/Paulina Łabuz)
  2. MKS MOS Wieliczka IV (Iwona Książek/Oliwia Cież/Karolina Książek)
  3. STS Sandecja Nowy Sącz I
  4. MKS MOS Wieliczka II (Karolina Galon/Nina Żak)
  5. UKS 22 Kraków I
  6. Radwansport
  7. KS Gorce Nowy Targ I
  8. KS Gorce Nowy Targ II
  9. STS Sandecja Nowy Sącz II
  10. MKS MOS Wieliczka V (Helena Łabędź, Aleksandra Adamczyk)
  11. UKS 22 Kraków II