Zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną.

Rusza konkurs internetowy Mamy FIOła na Małopolskę

Tegoroczna edycja Małopolska Lokalnie dobiega końca. Teraz czas na ruch internautów – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną. Głosowanie trwa od 14 do 27 listopada do godziny 12.00. Każdego dnia można oddać 1 głos.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Starostą Powiatu Wielickiego zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie „Mamy FIO-ła na Małopolskę”, czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Małopolska Lokalnie. W roku 2022 zrealizowano 89 inicjatyw, z czego 4 na terenie powiatu wielickiego. W działania projektowe zaangażowanych było wielu mieszkańców naszego powiatu, nastąpiły realne zmiany w lokalnych organizacjach i społecznościach. Doceńmy ich zaangażowanie.

Sponsorem nagrody głównej w wysokości 1500 zł dla najciekawszej małopolskiej inicjatywy wybranej przez internautów jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Aby wybrać najciekawszą inicjatywę wystarczy:

  1. wejść na stronę pod tym adresem 
  2. wybrać najciekawszą inicjatywę
  3. zagłosować,
  4. potwierdzić oddanie głosu klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na maila.

UWAGA! Link może wylądować w spamie! Głosujący, przez cały okres trwania Konkursu, może głosować wiele razy na wybraną przez siebie Inicjatywę, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż jeden głos dziennie z jednego urządzenia oraz z jednego adresu IP. Głosowanie trwa do 27 listopada do godziny 12.00.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej.  

Zapraszamy do obserwowania profilu Facebook   i udziału w wydarzeniu.

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane na terenie naszego powiatu.

    1. Realizator: Polsko – Ukraińska Strefa Społeczna, gmina Biskupice
      Projekt: „Akademia Aktywności Polsko-Ukraińskiej”
      Projekt zakładał organizację lekcji języka polskiego dla osób przybyłych z Ukrainy do gminy Biskupice. Dodatkowo zrealizowano zajęcia dla maluszków, których rodzice i rodzeństwo uczestniczyli w lekcjach języka polskiego oraz zajęcia warsztatowo-animacyjne, które pozwoliły na spotkanie się rodzin z Ukrainy, integrację, wymianę kontaktów.

Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/polsko-ukrainska-strefa-spoleczna/

    1. Realizator: Stowarzyszenie Książnice nad Rabą, gmina Gdów
      Projekt: „Ocalić od zapomnienia”
      Projekt zakładał organizację serii spotkań i spacerów mających na celu popularyzowanie lokalnej historii oraz umieszczenie tabliczek informacyjnych w najciekawszych miejscach wsi, wydanie bezpłatnego, broszurowego przewodnika po Książnicach na podstawie zebranych od mieszkańców informacji i zdjęć.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/stowarzyszenie-ksiaznice-nad-raba/   
    2. Realizator: Twórcze Czwartki, Wieliczka
      Projekt: „EkoModne Szycie”
      Projekt zakładał organizację w Wieliczce warsztatów o modzie i stylizacji, podstaw szycia, z przeróbek krawieckich oraz sesji zdjęciowej dla uczestniczek warsztatów.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/tworcze-czwartki/
    3. Realizator: Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej działająca przy Parafii św. Klemensa w Wieliczce, Wieliczka
      Projekt: „W poszukiwaniu małopolskich korzeni”
      Projekt zakładał organizację aktywizujących warsztatów wyjazdowych nakierowanych na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/wspolnota-mlodziezy-niepelnosprawnej/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030, Komitet ds. Pożytku Publicznego. Projekt „Małopolska Lokalnie” dofinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego, Powiatu Wielickiego i Alexander Mann Solutions. Partner projektu: Województwo Małopolskie.