Zaproszenie na 24 spotkanie „Wieliczka-Wieliczanie”  Bis! pt. „Nadzór Starostwa Górniczego w Krakowie nad Kopalnią Soli w Wieliczce w latach 1872-1918.”

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki”(KPW) zaprasza na 24 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie”  Bis!, pt. „Nadzór Starostwa Górniczego w Krakowie nad Kopalnią Soli w Wieliczce w latach 1872-1918”,  które odbędzie się  w dniu 23.02. (środa) 2022 r. o godz.16.00-tej w Wieliczce, w sali „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka przy ul. Powstania Warszawskiego 1.  Spotkanie odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.

Na wstępie spotkania wysłuchamy koncertu Dobrosławy  Zając, uczennicy Marii Sobeńko z  Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia w Wieliczce. W programie  Ch. Dancla „Wariacje na  temat Belliniego” przy akompaniamencie Magdaleny Smrokowskiej.

Po koncercie Barbara Kazior, prezes Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych w Krakowie zaprezentuje folder pt. „Quest o Wieliczce” wykonany pod jej  kierunkiem przez wieliczan.

W programie prelekcja-prezentacja doktora  Paweł Krokosz, historyka z Wydziału Historii i Dziedzictwa Narodowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie  pt. „Nadzór Starostwa Górniczego w Krakowie nad Kopalnią Soli w Wieliczce w latach 1872-1918.” Po prelekcji  – Dyskusja.

Spotkanie prowadzi Jadwiga Duda, prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”.

UWAGA! PROSIMY O PRZYNIESIENIE MASECZEK NA TWARZ.!

W ZWIĄZKU Z ZAOSTRZENIEM PRZEPISÓW SANITARNYCH PROSIMY O ZABRANIE CERTYFIKATÓW SZCZEPIENIA PRZECIW COVID -19 CELEM OKAZANIA W PRZYPADKU KONTROLI SANEPIDU!

Opracowała Jadwiga Duda

Szczegóły spotkanie na plakacie: