Ze zdrowiem na Ty – IV edycja

Piękny, majowy dzień. Słońce, ciepły wiatr, przy stolikach zaprzyjaźnione placówki z terenu Powiatu Wielickiego: podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Niepołomic, Tomaszkowic i Zagórzan oraz gospodarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu.

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro dziecka” w dniu 19 maja, już czterokrotnie zorganizowało maraton sportowo-naukowy po Puszczy Niepołomickiej dla osób niepełnosprawnych pod nazwą „Ze zdrowiem na Ty”.

Impreza została współfinansowana przez Powiat Wielicki, a polegała na przeprowadzeniu gry terenowej w Puszczy Niepołomickiej dla 30 osób niepełnosprawnych z ŚDS z Brzezia, ŚDS z Tomaszkowie, ŚDS z Niepołomic, ŚDS z Zagórzan. Zawodnicy (4 zespoły) mieli do przebycia 2 km trasy, w tym większość na terenie Puszczy Niepołomickiej. Podczas marszobiegu przechodzili 3 stanowiska, w których musieli rozwiązywań różnorodne zadania które punktowały łącznie z czasem przebytej trasy. Było trzeba było rozwiązać krzyżówkę sportową, dopasować dyscypliny sportowe, do jej przedstawiciela sportowego, dopasowanie różnego rodzaju piłek do dyscyplin sportowych, wykonać slalom między słupkami, strzelić gola do bramki, szukać piłek w poszyciu leśnym oraz ułożenie rozsypywanki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody: I miejsce- ŚDS Niepołomice, II- ŚDS Brzezie, III- ŚDS Tomaszkowice oraz wyróżnienie dla ŚDS w Zagórzanach. Dla wszystkich uczestników imprezy został przygotowany poczęstunek.

Podczas trasy do Puszczy Niepołomickiej niektórzy uczestnicy biegu zatracali się na sesji zdjęciowej robionej w piękno kwitnącym rzepaku oraz z soczystą zielenią Puszczy.

Nasze spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości, uśmiech nie schodził nam z twarzy ze względu na długi okres zamknięcia w domu i ograniczeniami kontaktu z drugim człowiekiem.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy za rok.

 

 

Autor E.M.S

Zdjęcia: RS