Ze zdrowiem na TY

Osoby niepełnosprawne w pięciu placówek wsparcia dziennego  z powiatu wielickiego, w piękny poranek 12 września  2018 r zmagali się w konkurencjach naukowo-sportowych w Puszczy Niepołomickiej. Gospodarzami wydarzenia było Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia, a zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Wielickiego.

Grupowe biegi po Puszczy urozmaicone zostały stanowiskami , gdzie uczestnicy mieli rozwiązywać zadania z zakresu ekologii, zdrowia i wziąć udział w konkurencjach sportowych. Ponadto w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu odbywał się równocześnie konkurs plastyczny „Ze zdrowiem na Ty”. Impreza połączona była z wspólnym biesiadowaniem, muzykowaniem i tańcami.

Rywalizacja pomiędzy placówkami była bardzo duża, o zwycięstwie decydowała szybkość zespołów i poprawność  wykonywanych zadań. Decydowały minuty i pojedyncze punkty i tak I miejsce w biegu zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszowicach, II miejsce gospodarze – Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzeziu oraz III miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Niepołomicach.

Wyniki w konkursie plastycznym przedstawiały się następująco: I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach, II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzeziu oraz III miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach .

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę

Autor i Foto.Ewelina Makowiecka-Sieńko