Turniej Małego Smoka – Busko Zdrój

W sobotę 26 października br. odbyła się kolejna, już piąta edycja Turnieju Małego Smoka w Busku Zdroju. 19 – osobowa drużyna Szkoły Sztuk Walki Kung Fu Lung i Młodzieżowego Klubu Kung Fu z Wieliczki i Krakowa spisała się znakomicie. Podopieczni Sifu Tomasza Chabowskiego, Sighia Sabiny Goraj- Chabowskiej, Sighia Sandry Jędrzejowskiej i Sihinga Karola Bromblika w różnych konkurencjach zdobyli 43 medale: 20 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych.

      Najlepiej spisała się Wiktoria Dębosz, zdobywając 6 złotych medali oraz Puchar Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Na wyróżnienie zasługują również starty Filipa Parafińskiego oraz Magdy Skiby (oboje po 4 złote i 2 srebrne medale). W kategorii seniorek jak zwykle nie zawiodła Ewelina Michalczyk zdobywając 2 złota  i brąz.  
 Wśród najmłodszych wyróżniał się Tomasz Uszkur, zdobywając 2 złote i 1 brązowy medal, widać duży postęp u tego młodego zawodnika. Wielkie brawa! Był to sprawdzian naszych zawodników przed zbliżającym się Pucharem Polski Wushu, który odbędzie się w Krakowie w dn. 29.11 – 01.12.2019 r.
43 medale !  (20 złotych, 13 srebrnych, 10 brązowych)

Turniej Małego Smoka 26.10.2019r., Busko – Zdrój

WYNIKI :

Wiktoria Dębosz
I msc – formy ręczne, 16-17 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią krótką, 16-17 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią różną krótką, 15-17 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią długą, 16-17 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią różną długą, 14-17 lat, chłopcy i dziewczyny,
I msc – formy podwójne, Open,

Puchar dla najlepszej zawodniczki.

Magda Skiba
I msc – formy ręczne, 13-15 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią krótką, 13-15 lat, dziewczyny,
I msc – formy z bronią długą, 13-15 lat, dziewczyny,
I msc – formy podwójne, Open,
II msc – formy z włócznią, 11-13 lat, chłopcy i dziewczyny,
II msc – formy z bronią krótką, 12-14 lat, chłopcy i dziewczyny.

Filip Parafiński
I msc – formy ręczne, 13-15 lat, chłopcy,
I msc – formy z kijem, 13-15 lat, chłopcy,
I msc – formy z włócznią, 11-13 lat, chłopcy i dziewczyny,
I msc – formy z bronią różną krótką, 12-14 lat, chłopcy i dziewczyny,
II msc – formy z bronią różną długą, 13-15 lat, chłopcy,
II msc – formy z bronią krótką, 13-15 lat, chłopcy.

Ewelina Michalczyk
I msc – formy z bronią krótką Open Grand, 18-40 lat, kobiety i mężczyźni,
I msc – formy ręczne Open Grand, 18-40 lat, kobiety i mężczyźni,
III msc – formy z bronią długą Open Grand, 18-40 lat, kobiety i mężczyźni.

Tomasz Uszkur
I msc – formy ręczne, 7-9 lat, chłopcy,
I msc – formy z bronią długą, 8-9 lat, chłopcy i dziewczyny,
III msc – formy z bronią krótką, 8-10 lat, chłopcy.

Igor Uszkur
I msc – formy z bronią krótką, 8-10 lat, chłopcy,
II msc – formy z bronią długą, 10-12 lat, chłopcy,
III msc – formy ręczne, 10-12 lat, chłopcy.

Martyna Michalczyk
I msc – formy z bronią krótką, 8-10 lat, dziewczyny,
II msc – formy ręczne, 10-12 lat, dziewczyny.

Anna Loranty
II msc – formy z bronią długą, 16-17 lat, dziewczyny,
II msc – formy z bronią krótką, 16-17 lat, dziewczyny,
III msc – formy z bronią różną krótką, 15-17 lat, dziewczyny,
III msc – formy ręczne, 16-17 lat, kobiety.

Nikola Sarga
II msc – formy ręczne, 13-15 lat, dziewczyny,
II msc – formy z bronią krótką, 13-15 lat, dziewczyny.

Jerzy Kękuś
II msc – formy z bronią krótką, 8-10 lat, chłopcy,
III msc – formy z bronią różną krótką, 9-11 lat, chłopcy i dziewczyny.

Magdalena Bartula
II msc – formy ręczne, 13-15 lat, dziewczyny,
III msc – formy z kijem, 13-15 lat, dziewczyny.

Liliana Kościelniak
II msc – formy z bronią krótką, 10-12 lat, dziewczyny.

Joanna Kułach
I msc – formy z bronią krótką, 8-10 lat, dziewczyny.

Igor Litwiński
III msc – formy z bronią długą, 10-12 lat, chłopcy.

Maja Kuć
III msc – formy z bronią krótką, 10-12 lat, dziewczyny.

zdjęcie nr 1 – zwycięska drużyna “Lung” z Wieliczk
zdjęcie nr 2 – na 1 miejscu na podium Wiktoria Dębosz,   na 3 miejscu Anna Loranty   
zdjęcie nr 3 – na 1 miejscu na podium Magda Skiba, 2- Nikola Sarga, 3 – Magdalena Bartula
zdjęcie nr 4 – na 1 miejscu na podium Ewelina Michalczyk
zdjęcie nr 5 – na 1 miejscu na podium Igor Uszkur, 2- Jerzy Kękuś, 3- Tomasz Uszkur

RATUJMY ZABYTKI WIELICKIEGO CMENTARZA!

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” (KPW – działa od 1966 r.) informuje, że 1.11. (piątek) 2019 r. w godz. 8.00-16.15 na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce zostanie przeprowadzona XIV kwesta przez  wolontariuszy XIV Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego.  Na zbiórkę publiczną otrzymaliśmy zgodę z Ministerstwa  Administracji i Cyfryzacji w Warszawie nr: 2019/4691/OR. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na koszty konserwacji grobu  rodziny Kałużów-Antoniny Kałuży, nauczycielki w kwaterze VII i dopłatę do konserwacji nagrobka Fryderyka Lipowskiego w tejże kwaterze. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom – Dziękujemy!
Z XIII kwesty w dniu 1.11.2018 r. – w 2019 r. odnowione zostały groby: Bronisławy Płazińskiej w kwaterze VIII za  kwotę 16.276 zł 67 gr. i Fryderyka Lipowskiego w kwaterze VII za kwotę 7.962 zł 35 gr.- razem zapłacono =  24.239 zł 02 gr.