TENISIŚCI Z GMINY GDÓW NAJLEPSZYMI ŻAKAMI W MAŁOPOLSCE

Znakomicie spisali się najmłodsi tenisiści stołowi UKS Rokicie Szczytniki. W rozegranych w niedzielę 28 maja Mistrzostwach Małopolski żaków zdobyli 3 złote i 1 brązowy medal.

Zawody rozegrano na pięknej hali sportowej w Gdowie, a mistrzostwa zaszczycił swoją obecnością pan wójt – Zbigniew Wojas, który otworzył turniej życząc wszystkim zawodniczkom i zawodnikom sukcesów i sportowej walki. Przed rozpoczęciem gier wszyscy obecni mogli obejrzeć znakomite występy taneczne. Na parkiecie zaprezentowały się grupa taneczna OMNIA KIDS z Gdowa oraz formacja taneczna „INTOX” z Dobczyc, laureaci wielu tanecznych konkursów i spotkań. Ich występ został nagrodzony wielkimi brawami.

Po części oficjalnej nastąpiły rozgrywki sportowe, w których najważniejsze role odgrywali zawodnicy gospodarzy czyli UKS Rokicie Szczytniki. Dwoje z nich: Aleksandra Guzik i Kacper Turecki zaliczają się do najlepszych w Polsce, dlatego w tym turnieju należeli do głównych faworytów. Nie zawiedli trenerów, rodziców i siebie samych zdobywając pewnie tytuły mistrzowskie. Do zwycięstw indywidualnych dołożyli jeszcze medale w grze podwójnej. Kacper wraz z Wiktorem Klagiem z Nowego Targu nie mieli sobie równych zdobywając złoty medal, a Ola z Nataszą Korczak z Waksmundu zdobywa medal brązowy. Oprócz tej dwójki wystąpili jeszcze inni zawodnicy reprezentujący gminę Gdów, ale zajęli dalsze lokaty. Najbliżej medalu była para Milena Gaj – Angelika Filipek, które zajęły 5 miejsce.

„Do finału Ola i Kacper dotarli bez problemu, zwyciężając wszystkie pojedynki po 3:0. W finale napotkali większy opór rywali, ale wygrali dość pewnie 3:1. Ich występ jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski, które zostaną rozegrane od 16 do 18 czerwca w Krakowie.” – podsumował ich występ prezes.

„Muszę dodać, że tydzień wcześniej w Skawinie nasza skrzatka Milena Gaj zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej i złoty medal w grze podwójnej podczas rozgrywanych tam Mistrzostw Województwa skrzatów. Pokazuje to jak mocnych zawodników mamy w najmłodszych kategoriach wiekowych” dodaje z radością prezes.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Gdów, które wręczała pani dyrektor Centrum Kultury w Gdowie – Wioleta Chmiela.

„Wszyscy goście byli zachwyceni organizacją turnieju, podziwiali piękną halą i namawiali organizatorów do częstszej organizacji takich zawodów. Ze swej strony chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli przy jej organizacji” – powiedział na koniec pan prezes UKS Rokicie – W. Biernat.

Impreza była współfinansowana przez Gminę Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.