17 MISTRZOSTWA EUROPY WUSHU 10 MISTRZOSTWA EUROPY WUSHU JUNIORÓW Federacja Rosyjska, Moskwa

 Trzech reprezentantów Polski z Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu oraz Szkoły Sztuk Walki Kung Fu „Lung” z Wieliczki przywozi 3 medale Mistrzostw Europy!!!

  Jeden srebrny oraz dwa brązowe medale to bilans wielickich Reprezentantów Polski z Mistrzostw Europy Wushu w konkurencji Sanda – pełnokontaktowe walki.

 Kacper Kuć – junior w kategorii 17 lat do 65 kg – SREBRO!

Weronika Wojsznis – seniorka w kategorii do 52 kg – BRĄZ!

Karol Bromblik – senior w kategorii do 85 kg – BRĄZ!

Cała Reprezentacja Polski w konkurencji Sanda wywalczyła 6 medali. Trenerami kadry Polski byli Konrad Bieńkowski oraz Tomasz Chabowski, którego wieliccy wychowankowie reprezentowali nasz kraj.

Wyjazd nie byłby możliwy bez nieocenionej pomocy Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego za co składamy serdeczne podziękowania na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Pana Artura Kozioła oraz Starosty Powiatu Wielickiego Pana Jacka Juszkiewicza.

Odczuwamy lekki niedosyt pomimo tak dobrych wyników, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że mogły być dużo lepsze. Umiejętnościami technicznymi jak                    i przygotowaniem fizycznym nie odstajemy bowiem od europejskiej czołówki. Jednakże doświadczenie startowe oraz warunki rywalizacji na zawodach krajowych nie pozwoliły nam sięgnąć po najwyższe trofea, a są one w naszym zasięgu!!! Pozostaje tylko wyciągnąć wnioski z błędów i próbować zmienić krajowe warunki.

Pełne wyniki Reprezentacji Polski w Sanda:

Kacper Kuć – Sanda Juniorów 17 lat kat. do 65 kg – srebro

Dagmara Tchorek – Sanda kobiet, kat. do 48 kg – srebro

Weronika Wojsznis – Sanda kobiet, kat do 52 kg – brąz

Dorota Klejn – Sanda kobiet, kat. do 56kg – brąz

Mateusz Ciałowicz – Sanda mężczyzn, kat. do 80 kg – brąz

Karol Bromblik – Sanda mężczyzn, kat. do 85 kg – brąz