44. Wschodnio Europejski Letni Obóz Kyokushinkai

W dniach 20-23 lipca br. na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82 odbył się 44. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 316 uczestników w tym z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Norwegii, Białorusi, Węgier, Irlandii i Czech. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzone przez trenerów Andrzeja Drewniaka, Macieja Sokołowskiego, Roberta Wajgelta oraz lekarza i trenera Krzysztofa Mawlichanów, natomiast treningi wprowadzające do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak wraz z dwoma asystentami.

W piątek odbyło się coroczne zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem 46 kierowników ośrodków oraz zaproszonych gości jak Prezydent A. Pinero, Prezes PZK M. Sokolowski i Wiceprezes W. Antoniak. W sobotę po południu odbył się egzamin na Kyu/Dan i Sayonara. W tym roku w konkursie kabaretowym zwyciężyła grupa shihan Janusza Piórkowskiego. W niedzielę obóz zakończyły walki oraz sesja fotograficzna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze, Dyplomy uczestnictwa i breloczki. Organizatorem Obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Wielicki Klub reprezentowało 15 karateków w tym shihan Robert Kopciowski , sensei Krzysztof Kopciowski, Janusz Zięcina, Jerzy Kamionka, Łukasz Sękiewicz oraz senpai Konrad Kopciowski, Grzegorz Brucki, Paweł Balicki, Mirosław Guzik, Olaf Lachman, Dawid Sleczka, Dariusz Ślęczka i inni. Obóz zakończył się dwudniowym , sześciogodzinnym egzaminem na czarne pasy który zaliczyli: Konrad Kopciowski 1 dan i Grzegorz Brucki 1 dan. Wręczono także certyfikat potwierdzający przejście w Holandii egzaminu na sędziego międzynarodowego KWF – Judge sensei Krzysztofowi Kopciowskiemu 2 dan który posiada tylko kilka osób w Polsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju na karate-do.