Cheerleading sposobem na rozwój młodych talentów

W sobotę 3 października 2020r. odbył się w Niepołomicach VI Powiatowy Turniej Zespołów Cheerleaders. To kolejna edycja wydarzenia popularyzującego zespołowe formy taneczne wśród dzieci i młodzieży. Rywalizacja miała miejsce w dwóch kategoriach: Mini Dance oraz Junior. Wystąpienia zespołów stanowiły ekspresyjny spektakl z udziałem utalentowanych, młodych dziewcząt, które swoim wdziękiem zarażały publiczność. Wzorzyste, olśniewające stroje i rekwizyty stanowiły tło do niebanalnej choreografii przegotowanej pod okiem trenerów, zachwycając precyzją ruchu i synchronizacją grupy. Całość rywalizacji przebiegała z udziałem komisji sędziowskiej, która spośród uczestników wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody indywidualne.
W tym roku w kategorii Junior po raz pierwszy zwycięzcą okazały się gospodynie. Dziewczęta Candy Cheer z klubu MTS IKAR Niepołomice stanęły na najwyższym podium. W kategorii Mini Dance najlepsze okazały się cheerleaderki Mini Stars z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie. W turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Tradycyjnie organizatorzy przewidzieli upominki dla najlepszych tancerek z każdego zespołu oraz nagrody specjalne.
Wśród wyróżnień sędziowie wybrali m.in. najbardziej utalentowaną tancerkę turnieju, najbardziej uśmiechniętą tancerkę turnieju czy tancerkę z największą ekspresją ruchową. W przerwie pomiędzy blokami tanecznymi cheerleaderki mogły zatańczyć choreografię ZUMBA poprowadzoną przez instruktora Pawła Błaszkiewicza. Turnieje organizowane przez MTS IKAR Niepołomice pozwalają na rozwijanie aktywności sportowej, kulturalnej i artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy władzom Starostwa Powiatowego w Wieliczce oraz Miasta i Gminy Niepołomice, za wsparcie finansowe w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży oraz organizacji wydarzeń sportowych.

Link do filmiku z youtube