Historyczny wynik Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Makroregionu Południowego- 2 miejsce drużynowo

13 marca 2021 odbyły się  MM Południowego i MMM w Hali

Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Bukownie z udziałem około 300 zawodników z ponad 30 klubów Małopolski, województwa Świętokrzyskiego oraz Podkarpacia. W otwarciu mistrzostw uczestniczył zastępca burmistrza Miasta Bukowno oraz viceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (9.dan) który był zarazem sędzią głównym zawodów (Saiko Shinpan-Cho). Funkcję sędziego technicznego (Shinpan-Cho) pełnił shihan Roman Woźniak (5.dan) z Krosna. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego (4.dan) który odznaczył 9 osób honorowym certyfikatem za zasługi dla rozwoju karate na Ziemi Olkuskiej. Wśród odznaczonych osób z lokalnych władz oraz karateków znalazł się prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski (5.dan) oraz sensei Krzysztof Kopciowski (3.dan) prezes Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai.
Wielicka drużyna liczyła 18 osób : 14 zawodników, 3 sędziów oraz jednego sekundanta. Spośród wielickich uczestników większość pomimo dużej obsady w swoich kategoriach zdobyła miejsca na podium co pozwoliło uzyskać najlepszy historyczny wynik drużynowo – 2 miejsce na podium.  Szczególnie warto nadmienić sensei Janusza Zięcinę (1.dan) który po raz trzeci pod rząd na zawodach ligowych PZK zdobywa złoty medal w konkurencji senior masters +85kg co jest osiągnięciem bardzo rzadko spotykanym oraz senpai Klaudię Słonkę (2.kyu) która w swoim debiucie w kategorii kumite seniorek -55kg pokonała przeciwniczkę przez nokaut techniczny (ippon) zaledwie po 30 sekundach walki zdobywając złoty medal w tej kategorii. Trzeci złoty medal zdobył na MMP senpai Jakub Szczurek (4.kyu) w kategorii kumite juniorów młodszych zwyciężając po kolei z trzema przeciwnikami. Pełne wyniki prezentujemy poniżej:
1.miejsce – Janusz Zięcina – kumite senior masters
1.miejsce – Klaudia Słonka – kumite seniorek
1.miejsce – Jakub Szczurek – kumite juniorów młodszych
3.miejsce – Martyna Kubik – kumite seniorek
3.miejsce – Sandra Maśnica – kata seniorek
3.miejsce – Błażej Pasiut – kumite senior masters
3.miejsce – Dawid Grzesiak – kumite juniorów młodszych
3.miejsce – Julia Cenda – kumite juniorek
3.miejsce – Aleksandra Piotrowska – kumite juniorek młodszych.
Co daje w sumie 9 medali ! Gratulacje!