Koszykarki IKARA w półfinale Mistrzostw Polski 2 Ligi Kobiet

Przez ostatnie miesiące nie informowaliśmy na stronie o naszych drugoligowych zmaganiach, gdyż sporo się działo. Teraz możemy już oficjalnie powiedzieć, że zajęliśmy I miejsce w sezonie zasadniczym 2022/2023 II ligi kobiet i otrzymaliśmy tym samym bilet na turniej półfinałowy, który odbędzie się w Żyrardowie w dniach 24-26 marca 2023r. Naszymi rywalami będą drużyny: Pompax Tęcza Leszno, AZS Uniwersytetu Śląskiego oraz gospodarz UKS Trójka Żyrardów. Zmagania rozpoczynamy już w najbliższy piątek, więc trzymajcie kciuki!!! Miniony sezon zasadniczy również dostarczył wielu emocji, jednak mimo to do samego końca utrzymaliśmy pozycję lidera i obroniliśmy tytuł sprzed roku. Choć delikatnie deptał nam po piętach zespół z Tarnowa to obroniliśmy się ostatecznie małymi punktami. Warto wspomnieć, że to oczywiście sukces zespołowy, ale jednak pojawiły się indywidualności, które zasługują na uwagę. W statystykach zawodniczek na pierwszym miejscu w lidze znalazła się nasza zawodniczka środkowa Alicja Matczyńska z sumą rzuconych punktów 261 w 12 meczach. Średnio jej wynik wskazywał 21,75 punktów na mecz. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie: http://www.kozkosz.pl/liga/422/terminarz_i_wyniki.html Serdeczne podziękowania kierujemy do władz Miasto i Gmina Niepołomice oraz Powiat Wielicki, a także do firmy MG Shohlari MG Shohlari Home&Gift za wsparcie finansowe naszych inicjatyw. O dalszych losach będziemy informować wkrótce!

IWONA JANAS