SUKCESY MŁODYCH ZAWODNICZEK ROKICIA

Udanie rozpoczął się nowy sezon w wydaniu zawodniczek i zawodników UKS Rokicie Szczytniki. Po prawdziwym „trzęsieniu ziemi” jakie nastąpiło w klubie w okresie wakacyjnym, wszyscy mieli duże obawy co do przyszłości klubu. Okazało się jednak, że przez trudny okres klub przeszedł bezboleśnie i od razu na pierwszych turniejach zawodniczki i zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Największy sukces odniosły żaczki Milena Gaj i Angelika Filipek, które w Ogólnopolskim Turnieju „Od Skrzata do Mistrza Świata” organizowanym przez PZTS zajęły w Warszawie pierwsze i drugie miejsce!!! oraz zajęły bardzo wysokie miejsca w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych. Również kadetka Martyna Malarczyk bardzo dobrze zaprezentowała się na Grand Prix Polski kadetek, gdzie zabrakło jej jednego seta, aby walczyć w turnieju głównym. Ten sukces jest wynikiem znakomitej pracy dziewcząt na treningach, które odbywają się teraz 5 razy w tygodniu na salach w Pierzchowie i Szczytnikach. Zawodniczki i zawodnicy systematycznie biorą udział w GP Gdowa, gdzie zaliczają się do ścisłej czołówki we wszystkich klasyfikacjach oraz w rozgrywkach V i VI ligi.

„Każdy teraz wie po co przychodzi na zajęcia. Wszyscy trenują bardzo mocno i chętnie. W klubie panuje wzorowa dyscyplina i wspaniała atmosfera. Z zawodnikami pracuje trzech trenerów, co przekłada się na dużą efektywność treningu. W kilku szkołach w ramach wspólpracy z MOS-em Wieliczka przeprowadziliśmy nabory i aktualnie w zajęciach uczestniczy ponad 40 osób, w tym bardzo liczna grupa dzieci 6-8 letnich. Wiele z nich wykazuje sporą smykałkę do tej dyscypliny. Myślę, że wkrótce będzie o UKS Rokicie znów głośno” – opowiada o klubie prezes W. Biernat.

„Sukcesy te nie byłyby możliwe bez pomocy Powiatu Wielickiego, który wspiera finansowo naszych sportowców podczas wyjazdów ogólnopolskich. Serdecznie za to dziękujemy” – dodaje na końcu pan prezes.