Zawody pływackie w Niepołomicach

 

 Po raz dziewiąty  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dziecięce Marzenia” w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie ze środków Powiatu Wielickiego – w ramach małych projektów –  na prowadzenie zajęć sportowych na basenie w Niepołomicach, zakończonych zawodami pływackimi osób niepełnosprawnych.

Przez okres wakacji, w lipcu i w sierpniu osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach  brały udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów pływania z niepołomickiego basenu. Zajęcia były dostosowane do umiejętności ich uczestników – dla mało zaprzyjaźnionych z pływaniem była to nauka od podstaw, a dla tych, którzy czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie – było to doskonalenie posiadanych umiejętności.

Podsumowaniem dwumiesięcznych zajęć były zorganizowane 26 sierpnia zawody pływackie.

Każdy z uczestników zawodów mógł wziąć udział we wszystkich  konkurencjach, które odbyły się na małym basenie – rzuty na celność do bramki i kosza, wyławianie skarbów z dna basenu oraz  wyścigi na pontonach po przygotowanych do tego torach.

Całość zmagań obserwowali z brzegu i trybun przyjaciele i rodziny zawodników, którzy gorąco im dopingowali. Na zakończenie rywalizacji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, słodycze  oraz karnet wejściówek na niepołomicki basen.

Po zakończonych zmaganiach organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na gorący poczęstunek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do instruktorów pływania i ratowników, którzy jak zawsze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i serdecznością w stosunku do wszystkich uczestników zajęć i zawodów.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do panów Pawła Zająca i Adriana Dyjacha za pomoc  w realizacji naszego projektu.

Projekt był współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego.