MISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI MŁODZIKA B UKS REGIS WIELICZKA

UKS Regis WIELICZKA zdobywa Mistrzostwo Województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego w kategorii U12 !!!

Chłopcy UKS REGIS Wieliczka okazali się zdecydowanie najmocniejszym zespołem strefy Małopolsko- Świętokrzyskiej. Wygrali bowiem wszystkie 18 meczów w sezonie 2022/2023 !! To bardzo duży sukces wieliczan, którzy bardzo ciężko na to pracowali podczas treningów i w czasie obozów sportowych!!! Dodatkowym miłym akcentem jest zdobycie tytułu króla strzelców całego sezonu przez Bartłomieja Kręcinę , który rzucił w 18 meczach 458 pkt co dało mu średnią 25,4pkt. na mecz !!!! Brawo Bartek i cały zespół, który na to równie ciężko pracował!!!

W ostatnim meczu sezonu UKS REGIS Wieliczka pokonał swojego najgroźniejszego rywala w lidze który zdobył wicemistrzostwo KS UKS Kadet Oświęcim 73-42 pieczętując tym samym komplet zwycięstw i wielki sukces!!! Naszym młodym koszykarzom należą się największe brawa za „pełen profesjonalizm” ponieważ już przed dzisiejszym meczem było wiadomo, że niezależnie od wyniku jesteśmy na pierwszym miejscu. Mimo tego chłopcy zagrali jeden z najlepszych meczy w sezonie. Mocno skoncentrowani i głodni zwycięstwa!!!

Teraz przed chłopcami mocno obsadzony turniej w Radomiu gdzie będziemy mogli się sprawdzić z zespołami z Polski jak i zza granicy.

Tak wielki sukces jest bardzo przyjemnym aspektem szkoleniowym, ale nie należy myśleć że już wszystko zostało osiągnięte. Teraz czeka chłopców jeszcze więcej pracy i podnoszenia swoich umiejętności, gdyż w następnym sezonie zapewne niejedna drużyna będzie chciała się nam zrewanżować!!

Skład całego zespołu:

Bartłomiej Kręcina, Oskar Jania,Michał Knutel, Bartosz Wdowiak, Tymoteusz Burnatowski, Maksymilian Łobocki, Mateusz Szalacha, Wiktor Rogoziński, Szymon Dziedzic, Leon Hankus, Wojciech Migas, Tadeusz Hajduk, Adam Golański. Trenerem zespołu jest Michał Sarota.

Zawodnicy UKS REGIS Wieliczka na co dzień uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce