POŻEGNANIE LATA W SZCZYTNIKACH

Taką nazwę nosił turniej tenisa stołowego zorganizowany przez UKS „Rokicie” Szczytniki na sali w Pierzchowie. Tym razem do Pierzchowa (był to II turniej o Puchar Starosty) przyjechało aż 13 drużyn. Zawody odbyły się w kategorii młodzieżowej (po raz pierwszy) i kategorii open.

„Na prośbę wielu trenerów postanowiłem zaprosić na turniej drużyny młodzieżowe, gdyż granie z dorosłymi skazywało ich na porażki. Nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania. Dzień przed terminem musiałem zamknąć listę zgłoszeń – powiedział organizator Wojciech Biernat.

W turnieju młodzieżowym triumfowała drużyna SMS Solne Miasto Wieliczka, która w decydującym meczu pokonała drużynę gospodarzy. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Fortem Pawęzów. O wyrównanym poziomie tych drużyn świadczy fakt, że zwycięzca został wyłoniony na podstawie dodatkowej tabeli (gdzie liczyły się bezpośrednie mecze między tymi drużynami).

„Przed ostatnim meczem moi zawodnicy mogli sobie pozwolić na porażkę 6 punktami, jednak dobra taktyka trenera SMS dała im wyższą wygraną i końcowy sukces” – podsumował turniej opiekun gospodarzy.

W turnieju open poziom zawodów mógł zadowolić wszystkich. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte, a o końcowym sukcesie  nie raz decydowało szczęście. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna Lamer Zawiercie, która zwyciężyła we wszystkich spotkaniach. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Fortem Pawęzów, a na trzecim Team 202 z Koźmic Wielkich.

„Drużyna z Zawiercia po raz drugi okazała się najlepsza i wyjechała z Pierzchowa z okazałym pucharem. Wszyscy uczestnicy dziękowali za wzorową organizację, emocje i obficie zaopatrzony bufet” – podsumował turniej open Wojciech Biernat.