Spotkanie inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”

Fundacja BIuro Inicjatyw Społecznych zaprasza lokalnych liderów, społeczników i członków organizacji pozarządowych z terenu Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego na spotkania inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”

– Zastanawiasz się jak poprawnie konstruować komunikat do mediów na temat realizowanych działań?
– Chcesz poznać ludzi kochających działania społeczne podobnie jak Ty?
– Szukasz inspiracji do działań?
Jeśli Twoja odpowiedź któreś z powyższych pytań brzmi „tak”, to spotkanie inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji” jest właśnie dla Ciebie!

DLA KOGO?
Na spotkania zapraszamy członków grup inicjatywnych i młodych NGO realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ oraz wszystkich chętnych, którzy nie realizują projektów, ale chcieliby poznać osoby realizujące ciekawe inicjatywy w ich najbliższym otoczeniu.

JAKA FORMA?
Zostaną zorganizowane 4 spotkania, każde będzie zawierało część sieciującą oraz część merytoryczną poświęconą innemu zagadnieniu. Cykl zaczynamy od spotkania z ekspertką od promocji.

SPOTKANIE I

KIEDY?
16.10 (środa) godz. 17:30 – 20:30, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, ul Krasickiego 18, Kraków
Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 14 października 2019r. rejestrując się na spotkanie za pośrednictwem linku
http://bit.ly/Zgłoszenia_Kraków_promocja

Kontakt: Elżbieta Zadęcka-Cieślik, elzbieta.cieslik@bis-krakow.pl

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?
Pierwsza część spotkania, prowadzona będzie przez Katarzynę Pętlak-Długosz – ekspertkę od promocji, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w konstruowaniu komunikatów medialnych na temat realizowanych projektów. Część druga, prowadzona przez Dorotę Kobylec poświęcona będzie sieciowaniu grup inicjatywnych, młodych organizacji pozarządowych realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ. Zapraszamy również wszystkich chętnych szukających inspiracji do startu w konkursie grantowym w 2020 roku.

PODCZAS SPOTKANIA dowiecie się:
– jak zbudować skuteczny komunikat, tak aby przyciągnął odbiorcę;
– jak zaplanować komunikację z mediami;
– jak zadbać o język, który stosujemy w naszych komunikatach.

Przekazana wiedza będzie przydatna dla realizatorów projektów w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ w przygotowaniu komunikatów zachęcających mieszkańców do wzięcia udziału w plebiscycie i głosowania na wybrany projekt. Prezentowane narzędzia będą pomocne również dla tych osób, które nie realizują projektów FIO, a chciałyby uzupełnić swoją wiedzę na temat konstruowania komunikatów do mediów.

PODCZAS SPOTKANIA:
– poznacie członków grup nieformalnych i młodych organizacji realizujących projekty społeczne i na rozwój organizacji;
– dowiecie się jakiego rodzaju inicjatywy realizują;
– wymienicie się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

PROWADZĄCY

Katarzyna Pętlak-Długosz
Od ponad dziesięciu lat w branży Public Relations, absolwentka Zarządzania na UEK i Public Relations na UJ. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi w spółce Uniwersytetu Jagiellońskiego działającej w obszarze wspierania innowacji i dostarczania usług dla life science. Współpracowała także z funduszami zalążkowymi inwestującymi w przedsięwzięcia na wczesnych fazach rozwoju. Pomysłodawczyni Right PR, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań w sferze PR w zakresie m.in. media relations, komunikacji wewnętrznej, budowy wizerunku oraz działań w mediach społecznościowych. Członkini założycielka Stowarzyszenia Wzmacniania Organizacji wzmacniacz.org. Obecnie specjalistka ds promocji Festiwalu Krakowskich Organizacji Pozarządowych oraz trenerka w projekcie Akademia Dobrej Komunikacji.

Dorota Kobylec
Współzałożycielka Fundacji, obecnie członek zarządu. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni kluczowa Regionalnego Ośrodka EFS w Krakowie w latach 2005-2008, trenerka modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Koordynatorka projektów z obszaru edukacji i rozwoju lokalnego finansowanych zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. Współautorka publikacji „Pomiędzy tożsamością a skutecznością. Dobre praktyki społecznego konstruowania partnerstw lokalnych”. Działa na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych oraz wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Współpracuje z siecią miejscowości tematycznych w Małopolsce „Miejsca z charakterem”. Obecnie najchętniej zajmuje się animacją społeczną i w tym zakresie rozwija swoje kompetencje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Spotkania realizowane są w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

Załącznik: