„VIII Mini Playback Show” w Kłaju

Na scenie sali widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj, 25 października 2018 roku już po raz ÓSMY, artystyczne umiejętności prezentowali podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Powiatu Wielickiego, m. Kraków i Bocheńskiego.
Pomysłodawcą i realizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia oraz Powiat Wielicki,  które współfinansował konkurs.
Głównym celem organizacji tego wydarzenia  było umożliwienie i ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobywania nowych umiejętności, rozwijania talentów oraz ich pasji.
Ponadto, dzięki zorganizowanemu show Stowarzyszenie rozpromowało sztukę osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym, doceniając ich zdolności.
Występy oceniało jury w składzie: Jadwiga Skoczek-radna Powiatu Wielickiego, Weronika Tomczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce i Pan Szymon Smółka – zaprzyjaźniony meloman.
Artyści na scenie mieli możliwość postawienia się w roli kogoś znanego, mogli oderwać się od rzeczywistości, pobudzić wodzę własnej fantazji.
Show poprowadził jeden z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu: Pan Wojciech Hajduk oraz  terapeuta: Edyta Sieńko

Laureatami konkursu w kategorii solista zostali:

I miejsce – ŚDS w Zagórzanach z występem zespołu  „Zombi” za utwór The Cramberies
II miejsce – WTZ Łapanów z piosenką „Każdego Dnia” Zespołu MESAJAH
III – WTZ z Krakowa z ul.Za Torem 22 z piosenką Franka Kimono „King Bruce Lee karate mistrz”

W kategorii zespołowej:

I miejsce – ŚDS w Muchówce z występem „Weź nie pytaj” Pawła Domagały,
II miejsce – ŚDS w Brzeziu z „Chłopaki nie płaczą” T.LOVE,
III miejsce –  WTZ Łapanów z piosenką „Siostrzyczki” MAGIK BAND.

W sumie wystąpiło dziewięciu solistów, jedenaście zespołów z jedenastu placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z trzech powiatów: wielickiego, bocheńskiego i m.Kraków
Na zakończenie konkursu wystąpił gościnnie zespół „ Uku Band” działający przy Szkole Podstawowej w Brzeziu i grający na ukulele. To była prawdziwa „wisienka na torcie wieńcząca występy”.
Co przyniesie kolejny rok, jakie wystąpią zespoły i soliści? Co rok poprzeczka  w konkursie podnoszona jest coraz wyżej. Już nie możemy się doczekać IX edycji konkursu.

  autor i foto E.Makowiecka-Sieńko