Zatańcz z nami Moniuszko!

„Stanisław Moniuszko, tworząc polską operę narodową, dokonał niezwykłej syntezy elementów opery włoskiej, francuskiej i niemieckiej z rodzimymi melodiami i rytmami polskich tańców. W najbardziej znanych operach kompozytora takich jak Halka czy Straszny Dwór tańce odgrywają szczególną rolę. Polonez, Mazur czy Tańce Góralskie to tylko niektóre z wielu pełnych koloru i barwnych kostiumów scen tanecznych w dziełach kompozytora.

W roku moniuszkowskim chcemy po raz pierwszy w historii naszego miasta zjednoczyć wszystkie zespoły folklorystyczne działające na terenie Krakowa i wspólnie, przed publicznością zatańczyć w rytm muzyki wielkiego polskiego kompozytora. Bogactwo ludowych strojów, doskonałej instrumentacji Stanisława Moniuszki oraz tradycyjnych kroków tanecznych polskich tańców narodowych w porywającej choreografii i pod czujnym okiem pedagogów/przedstawicieli najznamienitszego z polskich zespołów folklorystycznych Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. S. Hadyny połączone wspólnym zamiłowaniem do tańca.”

27.10.2019r. o godz.18:00 w Hali Sportowej TS Wisła w Krakowie odbył się wspaniały koncert  „ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko”

Wśród wykonawców znalazł się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny z Kokotowa.

Oprócz niego wystąpiły:

 Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIAK,

Wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca AGH KRAKUS,

 Zespół Pieśni i Tańca  KRAKOWIACY,

Zespół Pieśni i Tańca  Małe Słowianki,

Zespół Pieśni i Tańca  NOWA HUTA,

Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE

 Choreografami wydarzenia byli: Michaił Zubkov, Aleksanda Żaczkova, Beata Danielska z zespołu ŚLĄSK  a towarzyszyła temu wydarzeniu Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. S. Hadyny pod batutą Zygmunta Magiery

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny w Kokotowie powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Kokotowa 2011 roku. W 2012 roku został objęty patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Skupia dzieci w wieku lat 3- 10. Przez te lata przez zespół przewinęło się około 100 dzieci. Kierownikiem zespołu jest Renata Palińska – prezes SPK a choreografem i instruktorem tańca Katarzyna Skoczek.

Zdjęcia z imprezy:
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,968BEB9421A481B36BED4B5659BBD741F067F758#/