JESIENNY TURNIEJ GRY NOVUSS DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2019

Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych odbył się 18 października 2019 r.Tym razem spotkaliśmy się w przepięknej Sali Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach.

Do rywalizacji przystąpiło21 zawodników z ŚDS Tomaszkowice (Gmina Biskupice), ŚDS Brzezie (Gmina Kłaj), ŚDS Zagórzany (Gmina Gdów) oraz młodzież ze Specjalnego OśrodkaSzkolno-Wychowawczego nr 6im. Jana Pawła II w Krakowie.

Rozgrywki były bardzo zacięte i trwały ponad trzy godziny. Każdy z wytypowanych uczestników rozegrał w tym czasie aż 5 pojedynków.

Poziom graczy był bardzo wyrównany, a poziom gry z roku na rok jest coraz wyższy, co bardzo cieszy.W zaciętej rywalizacji wśród mężczyzn wygrał zawodnik z ŚDS Zagórzany – Bogusław Rybka, drugie miejsce zawodnik z Krakowa, na trzeciej pozycji był zawodnik z ŚDS Tomaszkowice – Cyryl Waśniowski.Bardzo dobry poziom zaprezentował także zawodnik z ŚDS BrzezieWojciech Hajduk.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Tuleja, drugie Zofia Pieprzyk – obie zawodniczki ŚDS Zagórzany, trzecie – Irena Bańczyk z ŚDS Brzezie. Zawodnicy otrzymały Pamiątkowe puchary i koszulki.

Liczymy, że zawodnicydalej będą kontynuowały swoją przygodę z Novusem (Bilard Marynarski), biorąc udział w kolejnych wiosennych drużynowychzawodach gry Novuss.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia – uczestnikom i opiekunom, gospodarzom Gminy Niepołomice i wolontariuszom.

Svetlana Kunc

Stowarzyszenie Novuss Polska