Ze zdrowiem na Ty – III edycja

We wrześniu, a dokładnie 18 br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu odbyła się plenerowa impreza z zakresu turystyki czynnej, dofinansowana ze środków Powiatu Wielickiego.
Wspólnie z zaprzyjaźnionymi placówkami ŚDS z Brzezia, ŚDS z Niepołomic, ŚDS z Zagórzan i ŚDS z Tomaszkowic wzięliśmy udział w grze terenowej, a wszystko odbyło się w Puszczy Niepołomickiej. W trzech punktach kontrolnych wykonywaliśmy zadania , których celem było sprawdzenie wiedzy i upowszechnia turystyki na terenie Powiatu Wielickiego. Należało dopasować osoby i atrakcje turystycznej powiatu do poszczególnych gmin wchodzących w jego skład, ułożyć produkty żywnościowe w piramidzie żywieniowej
z połączone z odgadnięciem hasła, (Puszcza Niepołomicka płucami Powiatu Wielickiego). Była także  krzyżówka z hasłem (Ze zdrowiem na TY), uzupełnialiśmy brakującymi słowami legendy o św. Kindze i  Kopalni Soli w Wieliczce. Kolejne konkurencje to szukanie figurek żubra wśród drzew, rzucanie szykami o tablicy z wyrysowanymi gminami Powiatu Wielickiego, wycinanie z papieru (na czas) korony św. Kingi.

Wszystkie te działania były punktowane, a dodatkowym bonusem był czas ukończenia całej trasy ( ok.2 km. Najlepsza grupa z Niepołomic otrzymała czas 33 minuty, pobijając znacznie wszystkich uczestników imprezy.

Nie zabrakło też poczęstunku, potraw z grila i zabawie w formie FAMILIADY. Przy pięknej pogodzie i promieniach słońca udało się wszystkim wrócić do domu z nagrodami z szerokim uśmiechem na twarzy. Wszystkim adrenaliny dodawała rywalizacja, a także długi okres przez który się nie widzieliśmy i nie rozmawialiśmy. Teraz jesień, przygotowujemy się do kolejnej już X edycji konkursu ”Mini Playback Show”, który w tym roku wyjątkowo będzie odbywał się w formie audiowizualnej. Już ciekawi jesteśmy jego rezultatów. Relacje wkrótce.